KONTRABAND

25. januára 2012

Nikto neriskuje tak ako chlap, ktorý môže všetko stratiť

Vitajte v podsvetí. Víťazí tu ten, kto má najväčšiu pištoľ a najostrejšie lakte, kto zlyhá, musí ísť z kola von, najlepšie s guľkou v hlave. Dnu sa dostanete ľahko, ale cesta späť je skoro nemožná.

V Hollywoode zavial drsný severský vietor. Jeden z najtalentovanejších európskych režisérov súčasnosti, Islanďan Baltasar Kormákur, sa rozhodol ukázať svetu, ako v jeho podaní vyzerá nekompromisný thriller. Do hlavnej úlohy si vybral Marka Wahlberga, ktorý má s týmto žánrom mnohoročné skúsenosti. „Profesionálny pomstiteľ“ tu hrá Chrisa Farradaya, seriózneho otca rodiny, ktorý sa tiež kedysi pohyboval za hranou zákona, keď pašoval rôzny tovar zo Strednej Ameriky do USA, ale dokázal včas odísť. Bohužiaľ, brat jeho ženy (Kate Beckinsale) sa rozhodol začať tam, kde Chris prestal. A pretože nebol zďaleka taký šikovný a v strachu pred odhalením nechal veľkú pašovanú zásielku utopiť v mori, ide po ňom miestna narkomafia na čele s bezohľadným Briggsom (Giovanni Ribisi).

Chris má vlastne len dve možnosti – buď nechá vlastného švagra odpraviť, alebo sa vráti na miesto činu a prepašovaním veľmi problematickej zásielky na americkú pôdu jeho zlyhanie odpracuje. A pretože rodina je preňho všetkým, nechá sa zamestnať na nákladnej lodi, ktorá má byť prostriedkom k uskutočneniu mimoriadne riskantnej operácie. Pravdepodobnosť úspechu sa blíži nule, zvlášť keď sa k netrpezlivým a vznetlivým narkobarónom, zvedavým členom posádky a príslušníkom pobrežnej stráže pridá aj nečakaný nepriateľ. Život Chrisovej ženy a jeho detí visí na vlásku, a pokiaľ nevymyslí skutočne geniálny plán, je možné, že ani včasné doručenie zásielky nebude stačiť na ich záchranu.
Film Kontraband je remakom oceňovaného islandského filmu Reykjavík – Rotterdam režiséra Óskara Jonassona. Hlavnú rolu, teda tú, ktorú zveril Markovi Wahlbergovi, v ňom hral práve režisér hollywoodskej verzie Baltasar Kormákur.
 

STIAHNUŤ FILM

 

---- Stiahni film ----

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *