SINGLE MAN

19. decembra 2010

Sťahuj film

Príbeh sa odohráva v roku 1962 počas vrcholiacej americko-kubánskej krízy. Päťdesiatdvaročný britský vysokoškolský profesor George Falconer sa usiluje nájsť zmysel života po smrti svojho dlhoročného priateľa Jima. Stále spomína na minulosť, a nie je schopný myslieť na budúcnosť. Utešuje ho blízka priateľka Charley, ktorá tiež zápasí s vlastnými problémami. Na scene sa objaví mladý študent Kenny, v ktorom profesor nachádza spriaznenú dušu.
Príbeh o prerušenej láske, ale aj o izolácii, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou života, a napokon o dôležitosti zdanlivo nepatrných okamihov v živote.
„Je to hlboko duchovný príbeh jedného dňa v živote muža, ktorý nevie nájsť svoju budúcnosť. Univerzálny príbeh o stave osamotenia, ktorý si v danej chvíli nepripúšťame, ale ktorý ovplyvní celý náš ďalší život.“ (Režisér Tom Ford)
Ocenenia – Volpiho pohár pre najlepšieho herca (C. Firth), Cena Queer Leone – MFF Benátky 2009; cena za výnimočný herecký výkon (C. Firth) – MFF Santa Barbara 2010; Cena BAFTA pre najlepšieho herca a nominácia na Cenu BAFTA za kostýmy; nominácia na Oscara pre najlepšieho herca; nominácie na Zlatý glóbus pre najlepšieho herca v dráme (C. Firth), herečku vo vedľajšej úlohe (J. Moore) a za hudbu; nominácie v kategóriách najlepší prvý film, prvý scenár, herec – Independent Spirit Awards.

 

STIAHNUŤ FILM

 

Sťahuj film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *