SINGLE MAN

Príbeh sa odohráva v roku 1962 počas vrcholiacej americko-kubánskej krízy. Päťdesiatdvaročný britský vysokoškolský profesor George Falconer sa usiluje nájsť zmysel života po smrti svojho dlhoročného priateľa Jima. Stále spomína na minulosť, a nie je schopný myslieť na budúcnosť. Utešuje ho blízka priateľka Charley, ktorá tiež zápasí s vlastnými problémami. Na scene sa objaví mladý študent Kenny, v ktorom profesor nachádza spriaznenú dušu.
Príbeh o prerušenej láske, ale aj o izolácii, ktorá je neodmysliteľnou súčasťou života, a napokon o dôležitosti zdanlivo nepatrných okamihov v živote.
„Je to hlboko duchovný príbeh jedného dňa v živote muža, ktorý nevie nájsť svoju budúcnosť. Univerzálny príbeh o stave osamotenia, ktorý si v danej chvíli nepripúšťame, ale ktorý ovplyvní celý náš ďalší život.“ (Režisér Tom Ford)
Ocenenia – Volpiho pohár pre najlepšieho herca (C. Firth), Cena Queer Leone – MFF Benátky 2009; cena za výnimočný herecký výkon (C. Firth) – MFF Santa Barbara 2010; Cena BAFTA pre najlepšieho herca a nominácia na Cenu BAFTA za kostýmy; nominácia na Oscara pre najlepšieho herca; nominácie na Zlatý glóbus pre najlepšieho herca v dráme (C. Firth), herečku vo vedľajšej úlohe (J. Moore) a za hudbu; nominácie v kategóriách najlepší prvý film, prvý scenár, herec – Independent Spirit Awards.
O filme
Snímek Single Man je adaptací jednoho z významných děl gay literatury, stejnojmenného, autobiograficky laděného románu Christophera Isherwooda (1904-1986) z roku 1964, kdy homosexuálové byli ještě silně ostrakizováni. Jako filmař tímto přepisem debutuje Tom Ford (nar. 1961), proslulý americký módní návrhář značek Gucci, Yves Saint-Laurent i vlastní firmy (Tom Ford). (…) Tom Ford při realizaci křehkého příběhu nepochybně uplatnil své estetické (možná až estétské) znalosti a své designérské schopnosti. Dílo je vycizelované do nejmenších podrobností a zaujme svou vizuální i zvukovou složkou. Neméně důležité jsou detailní herecké výkony, zejména pak Colina Firtha v titulní roli. Jedním z leitmotivů je nahé mužské tělo pod vodou. – Snímek je věnován Fordovu dlouholetému partnerovi, módnímu žurnalistovi Richardu Buckleymu.
-tbk-: Single Man – Filmový přehled
Tom Ford (1961, Austin, Texas) študoval na New York University a potom dejiny umenia a architektúru na Parsons School of Design. Preslávil sa ako módny návrhár. Jeho kolekcie a provokatívne reklamné kampane oživili značku Yves Saint Laurent a z Gucci urobili jeden z najväčších a najziskovejších módnych konglomerátov na svete. V roku 2004 opustil Ford značku Gucci a založil vlastnú filmovú produkčnú spoločnosť Fade to Black a o rok neskôr i módnu značku nesúcu jeho meno. Colin Firth získal za úlohu v jeho debute Single Man (A Single Man, 2009) cenu za herecký výkon v Benátkach, cenu BAFTA a nomináciu na Oscara.


SŤAHUJ TENTO FILM TU!

Filmové značky: , ,

Filmy na stiahnutie sú novým trendom najmä medzi mladými. Možnosti internetu a veci zdarma je mnoho a preto sme si dovolili Vám priniesť stránkou venovanú filmom s cieľom aby ste si vedeli vybrať ten najlepší film, ktorý Vám bude vyhovovať. Filmové novinky ale aj starú klasiku. Veríme, že stránke FilmyStahuj.sk budete verní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *