Čarodejov učeň

2. októbra 2010

New York. Málokto z jeho obyvateľov tuší, že v temných zákutiach mesta prebieha neustály boj o ich záchranu medzi silami, o akých sa im ani nesnívalo. Veľký mág Balthazar Blake je už vyčerpaný večným súbojom so svojím rivalom Maximom Horvathom, najmä keď Horvath vďaka posilám získava prevahu. Blake preto naverbuje na prvý pohľad len priemerného a veľmi neochotného tínedžera Davea. Aj keď sa tomu mladík zdráha uveriť, Blake v ňom vidí skryté schopnosti a prijíma ho do učenia. Vzdorovitý mladík dostáva rýchlokurz umenia mágie a musí zozbierať všetky svoje schopnosti a sily, aby dokázal prežiť výuku, získať dievča, o ktorom sníva a po boku svojho učiteľa zachrániť mesto…

JERRY BRUCKHEIMER (produkcia) patrí k najúspešnejším filmovým producentom všetkých čias. Začal v reklamnej brandži vo svojom rodnom Detroite a už tu sa prejavila jeho záľuba v rozprávaní príbehov. Ako 23-ročného producenta ho angažovala reklamná agentúra BBD&O a poslala ho do New Yorku. Päť rokov strávených na Madison Avenue mu dodalo odvahy a sebavedomia, a tak sa ani nie tridsaťročný rozhodol dobyť Hollywood. To sa mu podarilo hneď na začiatku, filmom Americký Gigolo, s Richardom Gereom. Vzápätí nasledoval ďalší hit Flashdance. Film utŕžil 100 miliónov dolárov len v Spojených štátoch a spojil ho s producentom Donom Simpsonom. Toto spojenectvo trvalo celých štrnásť rokov, až do Simpsonovej predčasnej smrti. Medzi najúspešnejšie Bruckheimerove filmy patria (okrem množstva iných): Policajt z Beverly Hills, Top Gun, Skala, Con Air, Armageddon, 60 sekúnd, Coyote Ugly, Pearl Harbor, Čierny jastrab zostrelený, Honba za pokladom templárov, Kráľ Artuš, Déjà Vu, trilógia Piráti Karibiku, G-Force: Veľmi zvláštna jednotka, či Princ z Perzie: Piesky času. Od roku 2000 produkuje i úspešnú televíznu sériu CSI.
NICOLAS CAGE (Balthazar Blake) je všestranný umelec, ktorý sa zaskvel v komédiach aj drámach. Získal množstvo ocenení, vrátane Oscara a Zlatého glóbusu za film Odísť z Las Vegas (Leaving Las Vegas) režiséra Mikea Figgisa. Film 60 sekúnd je už jeho treťou spoluprácou s Jerrym Bruckheimerom (Con Air a Skala). Ďalšie filmy: Dotyk smrti (Bringing Out the Dead), Oči hada (Snake Eyes), Mesto anjelov (City of Angels), 2 milióny dolárov sprepitné (It Could Happen to You), Tvár toho druhého (Face/Off), Guarding Tess, Birdy, Pod vplyvom splnu (Moonstruck), Divokosť v srdci (Wild at Heart), Cotton Club (The Cotton Club), Peggy Sue sa vydala (Peggy Sue Got Married), Ohniví vtáci (Fire Birds),vo filme G-Force: Veľmi zvláštna jednotka prepožičal svoj hlas jednej z animovaných postáv a v misterióznom thrilleri Štvrté proroctvo (Knowing) stvárnil postavu profesora Johna Koestlera.
Réžia: Jon Turteltaub
Scenár: Matt Lopez, Doug Miro, Carlo Bernard
Kamera: Bojan Bazelli
Hudba: Trevor Rabin
Hrajú: Nicolas Cage, Jay Baruchel, Alfred Molina, Teresa Palmer, Monica Bellucci, Toby Kebbella
Orig. názov: The Sorcerer’s Apprentice

 

STIAHNUŤ FILM

 

Sleduj 7 dní zdarma

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *