VEZMI SI MOJU DUŠU 3D

Režisér Wes Craven má na konte filmy, ktoré sú dnes pre fanúšikov hororu považované za kultové – séria Nočná mora z Elm Street a Vreskot alebo film Hory majú oči. Tento rok prichádza s novým 3D filmom Vezmi si moju dušu (My Soul To Take).
Dej hororu sa odohráva v ospalom mestečku Riverton v štáte Massachusetts, kde koluje legenda o sériovom vrahovi s rozpoltenou osobnosťou – rivertonskom rozparovačovi. V deň, keď zomrel, prisahal, že sa vráti, aby zavraždil sedem detí, ktoré sa v noci toho dňa narodili (vraví sa im Rivertonská sedma).
Pätnásť rokov to bola iba strašidelná téma pre deti… až do šestnástich narodenín detí z Rivertonskej sedmy, kedy ich začne neznámy útočník jedného po druhom vyvražďovať.
Zrodil sa rozparovač znovu v tele jedného z nich, alebo snáď vtedy vôbec nezomrel? Prežil snáď pád do rieky v horiacom aute ambulancie? Jeho telo sa nikdy nenašlo, polícia vtedy verila v logické vysvetlenie, že jeho telo leží na dne rieky – ale je to naozaj tak? Všetko záleží na jednom šestnásťročnom chlapcovi, ktorý musí rozlúštiť záhadu skôr než bude on a zvyšok Rivertonskej sedmy mŕtvy. Adam Hellerman, prezývaný Bug, je jedným z detí narodených v tú krvavú noc, kedy sa po rozparovačovi zľahla zem. Adam je obyčajný, nevinný chlapec, ktorý počas svojho detstva počúval historky o rozparovačovi a vďaka čomu ho trápili nočné mory. Tento nepravdepodobný hrdina je však vyvoleným, ktorý musí svojich priateľov zachrániť zo spárov monštra. Tým začína divoká jazda, desivá od začiatku až do konca.

Réžia: Wes Craven
Scenár: Wes Craven
Kamera: Petra Korner
Hudba: Marco Beltrami
Hrajú: Max Thieriot, Zena Grey, Jessica Hecht, Frank Grillo, Harris Yulin

 

STIAHNUŤ FILM

 

Sťahuj film