Sherlock Holmes 2: Hra tieňov

Vo filme ´Sherlock Holmes 2: Hra tieňov´ hlavnú úlohu najznámejšieho svetového detektíva Sherlocka Holmesa stvárnil Robert Downey Jr. Diváci sa môžu tešiť aj na jeho impozantného kolegu Dr. Watsona, v podaní Juda Lawa.
Sherlock Holmes zvykol byť najchytrejším mužom salóna… až doteraz. Na scéne sa objavuje nový zločinecký mozog – Profesor Moriarty (Jared Harris). Nielen, že sa Holmesovi vyrovná po intelektuálnej stránke, má aj dokonale vyvinutý zmysel pre zlo znásobený absenciou akéhokoľvek svedomia. Práve tieto vlastnosti by preňho v boji s vychýreným detektívnom mohli znamenať veľkú výhodu.
Rakúsky korunný princ je mŕtvy a podľa dôkazov interpretovaných inšpektorom Lestradeom (Eddie Marsan), to vyzerá na samovraždu. Sherlock Holmes je však presvedčený, že princ sa stal obeťou vraždy – ktorá je len kúskom väčšej a zlovestnejšej skadačky skonštruovanej profesorom Moriartym.
Miešajúc prácu so zábavou, Holmes sleduje stopy smerujúce do podzemného pánskeho klubu, kde spoločne so svojim bratom Mycroftom Holmesom (Stephen Fry) zapíjajú poslednú noc Watsonovho (Jude Law) mládenectva. Práve tam Holmes stretáva Sim (Noomi Rapace) – cigánsku vešticu, ktorá vidí viac, ako prezrádza. Jej nevedomé zapojenie sa do princovej vraždy z nej robí zabijakov ďalší cieľ. Holmesovi sa ju len tak-tak podarí zachrániť a ona mu za to neochotne prisľúbi pomoc.
Vyšetrovanie sa stáva ešte nebezpečnejším, keď sa Holmes, Watson a Sim dostávajú z Anglicka do Francúzska, Nemecka a nakoniec do Švajčiarska.
Prefíkaný Moriarty je stále o krok vpred a spriada siete smrti a skazy. Všetko je súčasťou väčšieho plánu, ktorý ak vyjde, zmení celé dejiny…
 

STIAHNUŤ FILM

 

Sťahuj film