NEPRIATEĽ POD OCHRANOU

Exotické Kapské Mesto sa stane v thrilleri Daniela Espinozu dejiskom nezvyčajnej drámy. Aktéri? Jeden z najhľadanejších zločincov na zemeguli a osamelý zelenáč z tajných služieb, ktorý sa ho zúfalo snaží udržať nažive.
Matt Weston (Ryan Reynolds) síce pracuje v CIA, ale napriek tomu sa pekelne nudí. Jeho poverením je spravovať tajné väzenie CIA v Kapskom Meste, v ktorom dosiaľ nebol nikto „ubytovaný“. Hneď prvý „hosť“ ale bude z kategórie VIP. Tobin Frost (Denzel Washington) je bývalý elitný agent amerických tajných služieb, ktorý začal pred rokmi pracovať proti materskej organizácii. Predával informácie každému, kto o ne prejavil záujem a zaplatil dostatočnú sumu, vraždil bývalých kolegov, dodával materiálnu podporu teroristickým režimom po celom svete a kým sa ho podarilo dolapiť, ubehlo takmer jedno celé desaťročie. Táto veľká ryba sa za mrežami nestačí ani „rozkukať“, keď na utajený objekt zaútočia neznámi ozbrojenci. Doteraz nie príliš akčný Weston sa rozhodne chytiť príležitosť za pačesy a na poslednú chvíľu aj s Frostom z objektu utečie. Len či si neodkrojil príliš veľké sústo. Nesmie si väzňa pripustiť k telu, na druhej strane ho ale musí za každú cenu chrániť. Navyše musí zistiť, kto a prečo sa jeho „chránenca“ snažil dostať von, či už na slobodu alebo pod kytičky. Otázok je množstvo, ale na odpovede niet času, pretože táto hra sa hrá v jednom z najnebezpečnejších miest na zemeguli, kde môžete kúpiť guľku rovnako ľahko ako zmrzlinu.
„Kapské Mesto sme si vybrali celkom zámerne. Je to jedno z mála miest, kde môže priamo na ulici dôjsť k brutálnej prestrelke bez toho, aby by sa to miesto vzápätí rojilo policajtmi. A navyše je jeho scenéria horských štítov na pozadí veľkomesta taká unikátna, že je až na počudovanie, že si zatiaľ nikde veľmi nezahralo,“ vraví producent Scott Stuber. Dôraz na vierohodnosť bol dôležitý aj kvôli Denzelovi Washingtonovi, ktorý sa okrem hrania ujal aj úlohy výkonného producenta. „Ja som logické monštrum. Na scenári sme pracovali celé mesiace, len aby sme eliminovali všetko, čo nedáva zmysel,“ hovorí. Washington si svoje užil nielen pri písaní. „Mám problém s kolenami a vo filme si dosť zabojujem, zabehám a zaskáčem. Najhorší bol ale waterboarding. Keď visíte hlavou dole a do nosa vám tečie voda, nie je to veľmi príjemné,“ dodává herec.


SŤAHUJ FILM!

Filmové značky: , , ,

Filmy na stiahnutie sú novým trendom najmä medzi mladými. Možnosti internetu a veci zdarma je mnoho a preto sme si dovolili Vám priniesť stránkou venovanú filmom s cieľom aby ste si vedeli vybrať ten najlepší film, ktorý Vám bude vyhovovať. Filmové novinky ale aj starú klasiku. Veríme, že stránke FilmyStahuj.sk budete verní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *