Posledný vládca vetru

24. augusta 2010

Sťahuj film

Štyri národy, jeden osud
Posledný vládca vetra je fantastické dobrodružstvo, ktorému ďalší rozmer dodáva nielen 3-D spracovanie, ale rovnako aj meno scenáristu a režiséra M. Night Shyamalana. Tomu sa doposiaľ darilo divákov napínať (Šiesty zmysel, Znamenia), teraz sa však pustil do príbehu, ktorý by si okrem dospelých mali užiť aj teenageri a deti.
Film sa odohráva vo svete zničenom vyčerpávajúcou vojnou. Žijú v ňom štyri národy, ktoré vyznávajú vždy jeden zo štyroch základných elementov – oheň, vodu, vzduch a zem. Ohnivý národ sa snaží o celosvetovú dominanciu a svojim susedom ponúka len dve možnosti – porobu alebo totálne vyhladenie, resp. vypálenie.
Jedinou nádejou utláčaných národov boli donedávna ich majstri, ktorí dokázali vybrané elementy používať ako zbrane. Ale aj tie sa Ohnivému národu postupne podarilo eliminovať. Teraz jeho vojská nezadržateľne postupujú na hlavné mesto Vodného kameňa a zdá sa, že niet sily, ktorá by ich zastavila.
Potom však súrodenci Katara a Sokka objavia v ľade uväzneného chlapca Aanga, ktorý majstrovsky ovláda vzdušný element. A nielen ten. Aang je totiž Avatar. Prorocký hrdina, ktorý dokáže ovládať všetky štyri živly a zároveň má moc skoncovať s agresiou Ohnivého národa a znovu nastoliť mier. Na dvanásťročného chlapca je to až príliš veľká zodpovednosť. Pokiaľ sa s ňou nedokáže vyrovnať, svet čaká záhuba. Už nezostáva moc času…
Posledný vládca vetra je adaptáciou populárneho animovaného seriálu, ktorý hltajú deti vo viac než 120 krajinách sveta. Shyamalan ho objavil vďaka dcére, ktorá mu o príbehu tak dlho rozprávala, až si ho pozrel
s ňou a tiež mu prepadol. „Roky som túžil presedlať z hororov na nejakú výpravnú ságu, na film, ktorý by bol ako moje osobné Star Wars – epické dobrodružstvo, ktoré má fantáziu, bohatého ducha a jeho hrdinovia používajú bojové umenie,“ hovorí režisér, podľa ktorého Posledný vládca vetra presne toto všetko ponúka. Nielen samotnému tvorcovi, ale predovšetkým jeho divákom.

Réžia: M. Night Shyamalan
Scenár: M. Night Shyamalan
Kamera: Andrew Lesnie
Hrajú: Noah Ringer, Dev Patel, Nicola Peltz, Jackson Rathbone, Cliff Curtis

Sťahuj film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *