KUNG FU PANDA 2 3D

25. júla 2011

Dvojnásobne pandastické
Najlenivejší tvor pod slnkom, chlpatý pandí chlapík Po, prekonal sám seba, naučil sa kung fu a zachránil rodné údolie pred zlosynom Taj Langom. Tu by mohol jeho osud skončiť, keby sa z filmu Kung Fu Panda nestal celosvetový fenomén. Klenot, ktorý sa zaradil vedľa toho najlepšieho, čo štúdio DreamWorks vyprodukovalo, teda zlobra Shreka a zvieratiek z Madagascaru, si jednoducho vynútil pokračovanie. Na druhej strane – v Poovom živote je stále čo odhaľovať. Napríklad – premýšľali ste niekedy nad tým, ako je možné, že je jeho otcom gunár? Po by si možno tiež začal klásť takéto otázky, keby mal na to čas. Sotva sa usadil prach po jeho súboji s tigrom Taj Langom, objavil sa na obzore ďalší zloduch. Nenechajte sa zmiasť tým, že Lord Shen sa skrýva v koži bieleho páva. Jeho ambíciou je ovládnuť celú Čínu a zlikvidovať pritom aj bojové umenie kung fu. K tomu mu má pomôcť armáda krvilačných vlčích pomocníkov a mocná tajná zbraň.
Po celej krajine miznú preslávení majstri kung fu a Po sa spolu s Piatimi postrachmi (Tigricou, Žeriavom, Modlivkou, Opičiakom a Zmijou) vydáva na neľahkú misiu, hodnú slávy Dračieho bojovníka. Ako sám hovorí: „Predsa nenechám zničiť niečo, čo som sa práve naučil!“ Ak uspeje, odmenou mu bude nielen ďalší hrdinský kúsok na konte, ale aj rysujúca sa skladačka čriepkov vlastnej minulosti, ktoré naznačujú – čuduj sa svete -, že jeho otec asi skutočne nebol gunár.
„V prvom diele sme zistili, že hrdinom sa môže stať každý, bez ohľadu na výšku a váhu. V druhom sa dozvieme, že nám osud postavil do cesty ako tých, ktorí nám pomáhajú, tak aj tých, ktorí nám naopak ubližujú, a to všetko preto, aby sme dokázali naplno využiť vlastný potenciál,“ hovorí režisérka Jennifer Yuh.
Podľa scenáristu Jonathana Aibela je na príbehu zrejmé, že pokračovanie nevzniklo len ako reakcia na očakávaný úspech prvého dielu, ale ako logické a organické vyústenie energie, ktorú scenáristický tím jednotke venoval. „Mal som obrovskú radosť, že mi DreamWorks ponúkli prácu na pokračovaní, o to väčšiu, že sa vrátil kompletný tím. Komunikácia bola preto omnoho jednoduchšia a navyše sme sa nemuseli toľko venovať budovaniu prostredia a jednotlivých charakterov. To všetko sme už mali, a tak sme sa pustili do príbehu a do akčných scén“, vysvetľuje Aibel. Dodajme len, že hlbší príbeh a väčšie akcie si v pokračovaní Kung Fu Pandy užijeme v 3D.

 

STIAHNUŤ FILM

 

Sleduj 7 dní zdarma

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *