Hitchcock

31. januára 2013

Sťahuj film

Za filmom, ktorý šokoval svet, sa skrýva ešte jeden príbeh
Píše sa rok 1960 a Alfred Hitchcock (A. Hopkins) práve natáča svoj nový film. Film, ktorý má rozhodnúť o jeho úspechu alebo zatratení. Film, ktorému takmer nikto neverí a za ktorý sa sám Hitchcock musí filmovému štúdiu zaručiť svojím majetkom. Film, ktorý sa stane legendou. Čo však zrodeniu fenoménu menom Psycho predchádzalo? Aký príbeh si „majster napätia“, ktorému filmové publikum vďačí za tie najhrôzostrašnejšie zážitky v histórii filmu, nechal pre seba?
Film Hitchcock odhaľuje nielen históriu natáčania jedného z najslávnejších filmov všetkých čias, ale tiež podmanivý milostný príbeh slávneho režiséra a jeho ženy Almy (H. Mirren). Úspešná scenáristka mu bola po celý život inšpiráciou aj oporou, a hoci mala vlastné tvorivé ambície a plány, nikdy nevystúpila z tieňa svojho muža, ktorého milovala a podporovala za každých okolností. Keď počas natáčania Psycha Alfred Hitchcock náhle ochorie, je to práve Alma, kto namiesto neho zasadne do režisérskeho kresla a zastúpi svojho muža v kritickom okamihu, keď sa rozhoduje o zastavení či pokračovaní natáčania. Nevďačnú rolu zvládne na výbornú a podpíše sa tak pod vznik dnes už legendárnej snímky. Málokto tuší, že slávny horor má v skutočnosti dvoch režisérov, že to nebol veľký Alfred, kto do slávnej scény vraždy v sprche presadil jednoducho geniálne kvílenie huslí. Lenže aj taká svätica ako Alma môže začať hrešiť, keď sa nedočká uznania. Uvedomí si Hitchcock včas, akú vzácnu ženu má po svojom boku, alebo zaslepený žiarlivosťou stratí toho, kto ho najviac miloval?
Príbeh o natáčaní Psycha je podobne fascinujúci ako samotný film. Okrem iného ukazuje, akú slabosť mal režisér na svoje hviezdy, v tomto prípade Janet Leigh (Scarlett Johansson) a Veru Miles (Jessica Biel), ale ako ich na druhej strane nechal bezohľadne trpieť, len aby z nich dostal tú pravú emóciu. Sám bol pritom na emocionálne prejavy veľmi skúpy a úzkostlivo si strážil aj svoje súkromie. Nedostatok informačných zdrojov však režisér Sacha Gervasi nebral ako prekážku, ale skôr ako motiváciu. „Rozhodol som sa natočiť film plný emócií o človeku, ktorý zdanlivo žiadne nemá,“ vraví režisér.
 

STIAHNUŤ FILM

 

Sťahuj film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *