DECKÁ SÚ V POHODE

Vtipný a energický portrét modernej rodiny – Nic a Jules (Annette Bening a Julianne Moore) sú matky, ktoré žijú v útulnom dome na okraji mesta so svojimi dospievajúcimi deťmi Joni a Laserom (Mia Wasikowska a Josh Hutcherson). Keď sa Joni chystá na vysokú školu, jej mladší brat ju požiada o veľkú láskavosť. Chce, aby mu Joni pomohla nájsť ich biologického otca. Aj napriek vlastným pochybnostiam splní bratovo prianie a nadviaže kontakt s „bioockom“ Paulom (Mark Ruffalo), sympatickým majiteľom reštaurácie. Keď do života tejto nevšednej rodiny vstúpi Paul, začne sa pre všetkých nová životná kapitola, v ktorej budú postupne definované, prehodnotené a znova formulované rodinné vzťahy.
Film je nominovaný na tohtoročných Oscarov v štyroch kategóriách:
Mark Ruffalo – Najlepší herec vo vedľajšej úlohe, Annette Bening – Najlepšia herečka v hlavnej úlohe, Najlepší film a Najlepší pôvodný scenár.
Boston Globe: “Filmy ako tento sa nevidia veľmi často. Krásne napísaný, bezchybne zahraný, vtipný, zmyselný a pravdivý. Nemyslím si, že som si kedy užil Annette Bening tak ako tu. Najnovší kus spisovateľky a režisérky Lisy Cholodenko má blízko k majstrovskému dielu.“
Star Tribune: “Zázrak. Vtipná, inteligentná a veselá komédia o vzťahoch. Priamy milostný odkaz adresovaný konceptu rodiny. Režisérka Lisa Cholodenko a spoluscenárista Stuart Blumberg šikovne vytvorili príbeh s originálnym názorom, spôsobom života a prežívaním. To všetko sledujeme s láskyplným pobavením. Herecké výkony sú emocionálne pravdivé, herci vynikajúci.”
Seattle Times: “Čarovné. Výborné herecké výkony prekračujúce hranice, že už nepôsobia ako hrané. “

Réžia: Lisa Cholodenko
Scenár: Lisa Cholodenko, Stuart Blumberg
Kamera: Igor Jadue-Lillo

 

STIAHNUŤ FILM

 

Sťahuj film