ČERTOVA NEVESTA

Zdieľaj :

Čerti patria medzi najobľúbenejšie postavy českých rozprávkarov. Určite to platí aj pre režiséra Zdeňka Trošku, ktorý doteraz tvoril pekelníkov, ktorí boli buď malí, ale šikovní, prípadne tak dobrácki, že priniesli aj z pekla šťastie. V adaptácii rozprávky Boženy Němcovej ale Čertova nevesta ukáže, že s čertmi skutočne nie sú žarty. To všetko vo výpravnom filme sršiacom humorom, trikmi a hviezdami v hlavných úlohách.
V tomto kráľovstve chýba ku šťastiu iba následník trónu. Kráľ (David Suchařípa) si z toho nerobí ťažkú hlavu, ale kráľovná (Sabina Laurinová) sa trápi a kvôli potomkovi by bola ochotná sa nechať upísať i peklu. A pretože čert nikdy nespí, čaká ju a jej manžela polnočné stretnutie v Čertovom mlyne, kde dostanú prazvláštnu ponuku. V prvej chvíli ju odmietnu, ale…
O pár mesiacov sa kráľovnej narodí princezná Štěpánka . Rastie ako z vody a najlepšie jej je so Štepánom, synom kráľovninej komornej. Krátko pred osemnástimi narodeninami sa Štepánka dozvie o pakte, ktorý kedysi jej matka predsa len s čertmi uzavrela. Podmienky sú prosté a nekonečne kruté. Za to, že dostala od pekla život, stane sa nevestou jeho vládcu. Kráľ sa na poslednú chvíľu pokúsi dcéru zachrániť, usporiada ples, na ktorom si má Štěpánka z prítomných princov vybrať manžela skôr, než skončí v náručí Lucifera. Ten však lesť prekukne a strašne sa pomstí. Štěpánka, premenená v čierny prízrak, čaká na záchranu. Jediný, kto je ochotný pre ňu riskovať, je kamarát z detstva Štěpán. Dokáže láska poraziť pekelné sily? Mladíka čaká strastiplná púť, ne ktorej konci čaká buď Štěpánka, alebo smrť.
Na celovečernom filme sa podieľal tým osvedčených filmových tvorcov, ako je napríklad scenárista Marek Kališ, kostýmový výtvarník Národného divadla a Štátnej opery Praha Josef Jelínek, alebo popredný umelecký maskér Bobo Sobotka, s ktorým Troška spolupracuje už cez 30 rokov. Kamery sa ujal skvelý kameraman David Ployhar a hudbu zložil skladateľ Miloš Krkoška. Snímka je nabitá 195 vizuálnymi efektmi, ktorých vlastná realizácia trvala tri a pol mesiaca a podieľalo sa na nej celkom 14 kompozítorov a animátorov pod taktovkou trikovej legendy Borisa Masníka.

 

STIAHNUŤ FILM

 

STIAHNI FILM

Filmové značky:

Filmy na stiahnutie sú novým trendom najmä medzi mladými. Možnosti internetu a veci zdarma je mnoho a preto sme si dovolili Vám priniesť stránkou venovanú filmom s cieľom aby ste si vedeli vybrať ten najlepší film, ktorý Vám bude vyhovovať. Filmové novinky ale aj starú klasiku. Veríme, že stránke FilmyStahuj.sk budete verní.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *